ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Ο ΚΡΟΝΟΣ άσκωσε την 1η κούπα 3 – 1 τον ΑΣΤΕΡΑ

Ο ΚΡΟΝΟΣ άσκωσε την 1η κούπα της χρονιάς, το super cup και αναδείχτηκε υπερκυπελλούχος Κέρκυρας νικώντας τον εξαιρετικό ΑΣΤΕΡΑ Πετριτή με 3 – 1. Μια δίκαιη νίκη απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα με καθαρό σκορ, όπως θα έλεγε και ο ιστορικός ηγέτης του ΚΡΟΝΟΥ Χρόνης Γιαννιώτης, που προκάλεσε ντελίριο ενθουσιασμού στους φιλάθλους του που έδωσαν βροντερό παρό στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι. Το Α’ ημίχρονο έγινε ένα αμφίρροπο παιχνίδι με τον ΚΡΟΝΟ να κάνει λάθη με δεδομένο ότι δεν είχε δώσει επίσημα παιχνίδια με τον ΑΣΤΕΡΑ να έχει καλύτερα πατήματα και να είναι πιο επικίνδυνος. Ο ΚΡΟΝΟΣ προηγήθηκε με τον Γραμμένο Σπ. στο 30’ και λίγα λεπτά αργότερα ο Στούπας Σπ. ισοφάρισε για τον ΑΣΤΕΡΑ.
Στο Β΄ημίχρονο ο ΚΡΟΝΟΣ είχε την υπεροχή και την αξιοποίησε με ένα δεύτερο γκολ από τον Γραμμένο Σπ. και ο killer  «Γαμπρός» (Βλάσσης Δ.) διαμόρφωσε το τελικό 3 - 1