ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

«Χ»ωρίς νίκη εντός η ΑΕ Λευκίμμης 1- 1 με τον Τηλυκράτη – Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

«Χ»ωρίς νίκη εντός η ΑΕ Λευκίμμης  1- 1 με τον Τηλυκράτη – Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

«Χ»ωρίς νίκη στην έδρα της η ΑΕ Λευκίμμης, αφού και σήμερα με τον Τηλυκράτη Λευκάδας αναδείχτηκε ισόπαλη με 1 – 1 για το Πρωτάθλημα του 4ου Ομίλου της Γ' Εθνικής  στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Ο Τσεβα – γκολ στο 28΄σημείωσε το 1 – 0 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου. Ο Τηλυκράτης απάντησε στο Β ΄ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 58΄ με τον Περιστέρη να διαμορφώνει το τελικό 1 – 1.

Η ΑΕΛ με 2 νίκες, 6 ισοπαλίες, 4 ήττες (6 – 12 τέρματα) έχει 12βαθμούς και ισοβαθμεί στη 12η θέση με Απόλλωνα Ευπαλίου

Διαιτητής: Μάριος Σιντόρης (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Γιάννης Ράπτης & Μαρία Στόλη (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δημήτρης Γούκος (ΕΠΣ Ηπείρου)

Οι συνθέσεις:
ΑΕ Λευκίμμης (Δημήτρης Μουρούτης): Λέτσο, Βούλγαρης, Ανυφαντής, Παπαδόπουλος, Βασιλάκης (80΄ Καμάτσο), Ζαχαράκης (67΄ Πανταζής), Κωστακιώτης, Κυπτίου, Βλάσσης, Γαστεράτος, Τσεβανέδης.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Μάρκος Στεφανίδης): Παναγιωτίδης, Μπελεβώνης, Καταγής Σ., Θώδης, Κολοβός, Τόσκα, Τσελάι (46΄ Νάκας), Περιστέρης, Τσόφλιος, Καταγής Γ., Μαστραντωνάκης (46΄Φράγκος)

Το πανόραμα της 12ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου
Τα τελικά αποτελέσματα της 12η αγωνιστικής

ΑΕ Λευκίμμης-Τηλυκράτης 1-1 (28' Τσεβανέδης / 58' )
ΑΕ Μεσολογγίου-Μακεδονικός Φούφα 3-0 (53'-87' Πιστιόλης, 73' Γεωργούσης πεν)
Σούλι Παραμυθιάς-ΑΟ Ανατολής 3-2 (7'-51' Ντόκος, 74' / 58' Νούγιας, 86' )
Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Ευπαλίου 0-0
Αναγέννηση Άρτας-ΑΕΠ Κοζάνης 1-1 (73' Σχισμένος / 30' Πάλλας πεν
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αχέρων Καναλακίου 2-2 (17' Φερεντίνος, 29' Παπαδόπουλος / 32' Μουζακίτης, 78' Νικολάου)
 Ναυπακτιακός Αστέρας-Θιναλιακός 3-1 (13' Κονίδας, 39'-63' Βαρουξάκης / 79' Αγόρας)